Děvče se slůnětem
  • 1 350 Kč

Obecně známe dva druhy slonů, afrického a indického. Kdo někdy prošel výstavou betlémů, všiml si i třetího druhu, a sice slona betlémského. Jako se z původních mudrců stali králové, tak vyšňoření sloni reprezentují exotickou nádheru. Jejich anatomii určuje průsečík řezbářovy fantazie a zkušenosti s hospodářskými zvířaty, vždyť kdo viděl skutečného slona jinde než v lidovém kalendáři? Jisté je, že v betlému od určité velikosti sestavy slon s doprovodem nesmí chybět. Reprezentuje moc a sílu, která se jde poklonit novorozenému Ježíškovi.

Jakkoliv si lidoví řezbáři příliš nelámali hlavu s anatomií exotických zvířat, v případě měřítka museli vzít v úvahu ještě dojem, který má scéna vyvolat. Slon v realistickém měřítku by zkrátka veškerou pozornost strhával na sebe! U menší sestavy si vypomůžeme tím, že do karavany zařadíme slůně. Svatým Františkem přetlumočené Markovo evangelium 10,14: Nechte maličkým přicházeti ke mně...

Pokud máte zájem o rádžu a slona v patinované verzi, napište nám to do poznámky v objednávce a my Vám je rádi vyrobíme. (Cena bude stejná jako v malované verzi.)

rok vydání: 2019

počet: 2 figurky