Nové stránky

Vítejte na nových stránkách Betlémářství RÝGR! Přidali jsme nové způsoby dopravy a platby, fotky a spoustu informací o našich cínových figurkách a jejich výrobě. 


Betlémářství na ČT2

V Rodinném výčepu/ z cyklu NÁŠ VENKOV (ČT2)

"Petr Rýgr je činorodý muž mnoha zájmů, který vždycky toužil po volnosti a svobodném vyjadřování. Napsal dva průvodce historií Orlických hor, vybudoval si vlastní kino a na přilehlé zahradě pořádá divadelní a hudební festival Den Výčepního listu. Doma připravuje pro okruh svých přátel kulturní akce v „Rodinném výčepu“ a vydává i svůj časopis Výčepní list. Ale jeho největší vášní jsou cínové figurky, z nichž vytváří jedinečné betlémy."

                                                                                                       Tentokát se kamera netočila jenom kolem betlémářství.


Krátký film odvysílá ČT2  v sobotu 16.12.2017 v 9 hodin v rámci cyklu Náš venkov.


Letošní přírůstky

Tak jako každý rok, i letos vám představujeme nové přírůstky do betléma. Maminka nese k jesličkám s pýchou výsledek svého kuchařského umění, obří vánočku, děvčátko zase červené jablíčko a hošík velikého kapra. A k tomu přišel i kominík, chyťte se za knoflík, to přeci přináší štěstí!


Betlémář v televizi

V produkci České televize letos vznikne v rámci pořadu Náš venkov krátký film o Petru Rýgrovi a nejen jeho betlémech. Zatím se můžete podívat na loňskou reportáž o našem betlémářství v Toulavé kameře tady.